wtorek, 17 marzec 2015 00:00

Żelek 20 lat na rynku

15 marca w Kościele Rzymskokatolickim obchodzimy święto św. Klemensa, drugiego patrona piekarzy. Jest to także dzień, w którym 20 lat temu na kamieńskim rynku pojawiła się firma Wiesława Żelka. Przedsiębiorstwo każdego dnia dostarcza produkty piekarnicze i cukiernicze mieszkańcom województwa.

Na przestrzeni 20 lat rozwinęliśmy się od firmy, która zatrudniała 15 osób, do przedsiębiorstwa, które zatrudnia na stałe ponad 120 pracowników. Swoim zasięgiem obejmujemy Świnoujście, Szczecin, Stargard Szczeciński, Drawsko, Połczyn Zdrój czy Koszalin. Codziennie z firmy wyjeżdża ponad 20 samochodów z pieczywem. Staramy się utrzymywać szeroki asortyment wyrobów cukierniczo-piekarniczych, spełniać oczekiwania klientów, wychodząc im naprzeciw. Szukamy niszy handlowych, szkolimy się i rozwijamy – mówi w rozmowie z naszą redakcją Wiesław Żelek.

Firma rozpoczynała swoją działalność w Kamieniu Pomorskim po przejęciu nieruchomości od PSS Społem. Kolejną inwestycją Wiesława Żelka była piekarnia w Golczewie. W tamtym oddziale pracuje 30 osób. Po 20 latach na rynku firma osiągnęła imponujące rozmiary i moc przerobową.

żródło: kamieńskie.info